seo dersleri

Dijital Radyo Dönemi Başlıyor!

4G’nin gelmesiyle birlikte Türkiye’de iletişimde görülmemiş bir dönem başlıyor. Türkiyedeki GSM Operatörleri bu yılın ikinci yarısında 4G Teknolojisine geçiş yapacak.
Bir çok üstünlükı birlikteinde getirecek olan bu teknoloji “Dijital Radyoculuk” alanında büyük bir ivme kazandıracak.
Şu anda radyoların internet dinleme hızı ve kalitesi nerden bakarsanız bakın en az 20 katına çıkacak.
Radyoların çoğu 64 mb dinleme hizmeti sunarken 4G Sayesinde artık en yüksek kalitede yayın yollayarak tüketiciye cd kalitesinden daha iyi bir ses ile ulaşmış olacak.Eskiden 3G ile 128 Mb’lık yayını dinlemek internet paketine zarar verirken bunun yanı sıra çekim gücü düştüğü için yayını indirme hızı yavaşlayıp ve yayın kesiliyordu.
Eskiden 64 Mb ile daha çok internet paketi harcanırken 4G ile bu harcama en aza düşecek, 4G en hızlı ve nettisiz dinleme imkânı sunacak.
Radyolar yüksek kalitede ses yollayacak ve bu kapasite arttırımı yüksek maliyetli olmayacak.
4G dönemi ile GSM Operatörleri internet paketlerinde indirim yapacak hatta internet paketi kapasitelerini arttıracaklar.Böylece dinleyici radyo dinlerken internet paketi bitecek diye düşünmeyecek, bilhassa akıllı telefonlardan daha fazla radyo dinleme imkânı bulacak.
Yakında başlayacak olan oto yollarda bedava internet hizmeti ile daha kaliteli parazitsiz yayınla artık otomobillerden yolda radyo dinlenebilecek.
Şu günlerde birçok belediye birçok noktada bedava internet hizmeti sunarken, 4G ile bu hizmet daha da çok artacak, daha süratli olacak.O yüzden bedava wifi ağlarından dijital radyolar nettisiz dinlenebilecek.
Şehir merkezlerinde 1 kwatt’tan fazla yayınların sağlığa zararlı olduğu bilinen karasal vericiler, 4G teknolojisi vasıtası ile artık tarih olacak.Şuanda İstanbul Çamlıca emisyonundan yayın yapan radyoların hepsi 10 ila 20 kwatt arasında verici gücüne sahip.İstanbul’daki bütün yayınlar dikkate alındığında insan sağlığına nasıl zararlı etkisi olduğunu siz düşünün.Bu yüzden karasal yayınların kalkması 4G ve daha süratli internet erişimi vasıtası ile gerçekleşmiş olacak, bu sayede 4G’nin insan sağlığına da katkısı olacak.
Hala dijital radyoculuğa yatırım yapmayan radyolar en çok 6 ay sonra radyoculuğun çok gerisinde kalmış olacaklar.O zamana kadar tabiri caiz ise atı alan Üsküdar’ı geçmiş olacak.
4G, HD yayın izleme, hızlı görüntü indirme, yüksek kalitede ses dosyası indirme-dinleme ve aktarımı ile Türkiye’de radyoculuğu farklı bir boyuta taşıyacak.

Radyo Damar Fm Android Uygulamamızı ...      İndirmek İçin Buraya Tıklayınız... »
Winamptan DinleWinamptan DinleWinamptan DinleWinamptan DinleWinamptan DinleWinamptan Dinle

Arabesk Radyo, Damar Radyo, Fantezi Müzik, Türk Sanat Müziği, Özgün Müzik, Damar FM , Canlı Dinle, Sitene Radyo Ekle, Mp3 Dinle, Kral TÜRK, Arabesk Rap, Türkü Radyo, Radyo TÜRK