seo dersleri

Haberler

Orhan Gencebay’a Benziyor.

Orhan Gencebay’a Benziyor.

Samsun’da ünlü sanatçı Orhan Gencebay’a benzerliğiyle dikkat çeken dolmuş şoförü Müslüm Keküllüoğlu, yolcuların ve vatandaşların büyük ilgisine maruz kalıyor.

Samsun’da hemşehrisi olan sanatçı  Orhan Gencebay‘a benzerliği ile dikkat çeken Müslüm Keküllüoğlu, tek amacının ünlü sanatçı ile tanışmak olduğunu söyledi.

OĞLUNA ORHAN İSMİNİ VERDİ

10 yıldır Samsun-Gaziosmanpaşa hattında dolmuş şoförlüğü yapan 32 yaşındaki Müslüm Keküllüoğlu, bir özelliğiyle diğer tüm dolmuş şoförlerinden ayrılıyor. Babası  Müslüm Gürses hayranı olan ve kendisine ismi verilen Keküllüoğlu, babasının aksine  Orhan Gencebay‘a hayranlık duyuyor.  Orhan Gencebay‘a benzerliği ile yolcuların ve vatandaşların büyük ilgisine maruz kalan Keküllüoğlu, arabasının her yerini  Orhan Gencebay resimleri ve sözleri ile donattı. Keküllüoğlu, 2 yaşındaki oğluna da Orhan ismini verdi.


“BENİ ORHAN GENCEBAY OLARAK TANIYORLAR”

En büyük hayalinin  Orhan Gencebay ile tanışmak olduğunu dile getiren Keküllüoğlu, “Orhan Gencebay’ın hastasıyım. Arabam onun resimleri ve yazılarıyla dolu. Yolcular da beni artık  Orhan Gencebay olarak tanıyor. Lakabımı da ‘Gencebay’ olarak koydular. Vatandaşların çoğu beni  Orhan Gencebay‘ın yeğeni zannediyor. İnandıramıyorum. Bazıları da ‘kimliğine bakalım’ diyor. Bazıları da fotoğraf çektirmek istiyor. İşi bayağı abartıp imzalı fotoğraflar bile isteyenler oldu. Sayın Gencebay ile bir akrabalığım yok ama kendisini çok seviyorum. Bu zamana kadar görüşmek hiç nasip olmadı ama çok görüşmek istiyorum” dedi.


“ORHAN GENCEBAY’A BENZERLİĞİMİ BİR YOLCU FARK ETTİ”

Gencebay’a benzerliğini bir yolcu sayesinde fark ettiğini belirten Müslüm Keküllüoğlu, ” Orhan Gencebay sevgisi çocukluktan geliyor. Bütün kasetleri ve filmleri bende var. Bir gün bir yolcu arabama bindi. O zaman bende bıyık da yoktu, saçlarım da  Orhan Gencebay gibi değildi. Bana, ‘saçlarını ve bıyıklarını uzat aynı ona benziyorsun’ dedi. Ben de dediğini yaptım ve çok büyük bir ilgi aldım. Arabama binen bütün yolcular, ‘Gencebay ağabey nasılsın?’ diyorlar. Artık işi şakaya getirdim.  Orhan Gencebay benim amcam diyorum. Dolmuşa ilk kez binenler ve beni ilk kez görenler şaşırıyorlar. Kendi aralarında konuşuyorlar. Alışveriş merkezlerine gittiğim zaman yanıma koşan insanlar bile oluyor. Eşim bu durumdan hiç memnun değil. Hatta 1-2 defa ‘saçını bıyığını keserim’ dediği bile oldu. ‘Bunaldım’ dedi. ‘İnsanlar  Orhan Gencebay senmişsin gibi peşine koşuyorlar’ dedi” diye konuştu.


“ARABADAKİ ORHAN GENCEBAY YAZILARI YÜZÜNDEN CEZA ALDIM”

Sesinin  Orhan Gencebay‘a benzemediğini belirten Keküllüoğlu, “Sesim de  Orhan Gencebay‘a benzese artık mahvolduk. Zaten herkes neredeyse peşimde. Yeri gelince insan bazen bunalıyor. Artık bazı insanlara anlatamıyorum. Ailemle gezemez oldum. O duruma da gelmiş olduk bir nebze. Arabamda yazılı olan  Orhan Gencebay sözleri yüzünden ceza yedim. Ticari araçta yazılar reklama girdiği için ceza kestiler. Buna rağmen vazgeçmedim. Sevdiğim için cezaya da razıyım. Yazıları söktük, tekrardan bir daha yazdırdık.  Orhan Gencebay için her şeye değer. Tek bir isteğim var, o da  Orhan Gencebay ile görüşmek. Onun elini öpmek. Yan yana gelsem, bir fotoğraf alsam yeter. Ama görüştüğüm zaman kendisiyle görüşebilir miyim ağlar mıyım bilemiyorum” şeklinde konuştu.


Dolmuş durağında simsarlık yapan işçiler de Keküllüoğlu’na insanların büyük bir ilgi gösterdiğini ve kendilerine  Orhan Gencebay‘ın arabasının hangisi olduğunu sorduklarını ifade ettiler.

Müslüm Keküllüoğlu’nun tek isteği benzerliğiyle dikkat çektiği büyük sanatçı  Orhan Gencebay ile bir kez olsun bir araya gelebilmek.

Mustafa Kemal SERT

Nisan 6th, 2016

No Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo Damar Fm Android Uygulamamızı ...      İndirmek İçin Buraya Tıklayınız... »
Winamptan DinleWinamptan DinleWinamptan DinleWinamptan DinleWinamptan DinleWinamptan Dinle

Arabesk Radyo, Damar Radyo, Fantezi Müzik, Türk Sanat Müziği, Özgün Müzik, Damar FM , Canlı Dinle, Sitene Radyo Ekle, Mp3 Dinle, Kral TÜRK, Arabesk Rap, Türkü Radyo, Radyo TÜRK